Affiliated Groups


Group 01: Far North Coast

Shows

Alstonville, Bangalow, Bonalbo, Casino, Grafton, Kyogle, Lismore, Maclean, Mullumbimby, Murwillumbah, Nimbin, Woodenbong

Group Secretary
Mrs Susan Serone
suetez1@bigpond.com
950 Spring Grove Rd
Casino NSW 2470
Mobile - 0419 408 425

Group Delegate
Mr Sam Stephens
sam.stephens@bayer.com
PO Box 782
Lismore NSW 2480
Mobile - 0438 435 629

Group Delegate
Mrs Susan Serone
suetez1@bigpond.com
950 Spring Grove Rd
Casino NSW 2470
Mobile - 0419 408 425

Group 02: Mid North Coast

Shows

Bellingen, Camden Haven, Coffs Harbour, Comboyne, Gloucester, Kempsey, Macksville, Taree, Wallamba, Wauchope, Wingham

Group Secretary
Mr Darryl Hosking
darrylandnea@hotmail.com
218 Burrawan Forest Dve
Lake Innes NSW 2446
Telephone - 02 6585 1316

Group Delegate
Mr Selwyn Weller
admin@agshowsnsw.org.au
"Welray", 34 Taree Road
Nabiac NSW 2312
Telephone - 02 6554 1240

Group Delegate
Mr Paul Laverty
noemailprovided@agshowsnsw.org.au
2 Egan Lane
Macksville NSW 2447
Mobile - 0417 668 950

Group 03: Hunter River

Shows

Bulahdelah, Central Coast Regional (Gosford), Cessnock, Dungog, Gresford, Maitland, Merriwa, Morisset-Lake Macquarie, Newcastle, Singleton, Stroud , Upper Hunter , Wyong Shire Agricultural

Group Secretary
Mr Bill Stacy
rwstacy@bigpond.com
'Myrallie' PO Box 239
Singleton NSW 2330
Telephone - 02 6577 8593 Mobile - 0428 775 236

Group Delegate
Mr Tim Capp
tim.capp@ascofnsw.org.au
PO Box 9
East Gresford NSW 2311
Telephone - 02 4938 9477 Mobile - 0427 389 477

Group Delegate
Mr David Williams OAM
davidwilliams03@bigpond.com
"Glendoon" 1986 Scrumlo Road
Singleton NSW 2330
Telephone - 02 6576 1161 Mobile - 0418 498 533

Group 04: Cumberland

Shows

Blacktown City, Castle Hill, Frenchs Forest, Hawkesbury, Luddenham, Menangle Park, Minto, Penrith, St Ives

Group Secretary
Ms Helen Kirton
hkirton@bigpond.net.au
10 Wild Oaks Road
Belimbla Park NSW 2570
Telephone - 02 4657 1131 Mobile - 0407 002 450

Group Delegate
Ms Helen Kirton
hkirton@bigpond.net.au
10 Wild Oaks Road
Belimbla Park NSW 2570
Telephone - 02 4657 1131 Mobile - 0407 002 450

Group Delegate
Mr Peter Gooch
petespoultry@hotmail.com
40 Park Ave
Oatley NSW 2223
Mobile - 0433 335 882

Group 05: South Coast & Tablelands

Shows

Albion Park, Berry, Bowral, Bulli, Camden, Dapto, Kangaroo Valley, Kiama, Milton, Moss Vale, Nowra, Picton, Robertson

Group Secretary
Ms Sue Sharpe
group05@tpg.com.au
62 Sirius Circuit
Narellan NSW 2567
Telephone - 02 4658 0897 Mobile - 0410 545 463

Group Delegate
Ms Sue Sharpe
group05@tpg.com.au
62 Sirius Circuit
Narellan NSW 2567
Telephone - 02 4658 0897 Mobile - 0410 545 463

Group Delegate
Mr Michael Brennan
m.gerard.brennan@hotmail.com
'Druewalla' Jambaroo Mountain Road
Jamberoo NSW 2533
Telephone - 02 4236 0102

Group 06: Far South Coast & Tablelands

Shows

Bega, Bemboka, Bombala Exhibition Soc Inc., Candelo, Cobargo, Cooma, Dalgety, Delegate, Eurobodalla Agricultural, Nimmitabel, Pambula

Group Secretary
Ms Narelle Griffin
begashowsecretary@hotmail.com
PO Box 1060
Bega NSW 2550
Mobile - 0427 921 452

Group Delegate
Mr Ray Sawtell
pmsawtell@icloud.com
"Narira"
Cobargo NSW 2550
Telephone - 02 6493 6594 Mobile - 0439 175 984 Fax - 02 6493 6594

Group Delegate
Mrs Nikki Alcock
greenland@ipstarmail.com.au
'Merambego'
Bungarby Rd
BUNGARBY NSW 2630
Telephone - 02 6453 6206 Mobile - 0497 823 202

Group 07: Southern Highlands

Shows

Adelong, Batlow, Boorowa, Braidwood, Bungendore, Canberra Royal, Crookwell, Goulburn, Gundagai, Gunning, Jerrawa, Queanbeyan, Tarago, Taralga, Tumbarumba, Tumut, Yass

Group Secretary
Mrs Catriona McAuliffe
group7.agshows@gmail.com
526 Yass River Rd
Yass NSW 2582
Telephone - 02 6227 1336 Mobile - 0402 101 336 

Group Delegate
Mr Bob Robertson
robbie.robertson1@bigpond.com
104 Hoskinstown Road
Bungendore NSW 2621
Telephone - 02 6238 1011 Mobile - 0424 526 169

Group Delegate
Mrs Catriona McAuliffe
group7.agshows@gmail.com
526 Yass River Rd
Yass NSW 2582
Telephone - 02 6227 1336 Mobile - 0402 101 336 

Group 08: Riverina

Shows

Albury, Corowa, Culcairn, Ganmain, Henty, Holbrook, Illabo, Jingellic, Junee, Lockhart, The Rock, Wagga Wagga, Walbundrie

Group Secretary
Mr Wal Blezard
wal.blezard@ascofnsw.org.au
259 Tulla Street
North Albury NSW 2640
Telephone - 02 6025 1415 Mobile - 0412 485 097 Fax - 02 6021 8896

Group Delegate
Mr Wal Blezard
wal.blezard@ascofnsw.org.au
259 Tulla Street
North Albury NSW 2640
Telephone - 02 6025 1415 Mobile - 0412 485 097 Fax - 02 6021 8896

Group Delegate
Mrs Kate Locke
katelockesquirt@gmail.com
Goolahbah
Little Billabong
Holbrook NSW 2644
Telephone - 02 6036 7229 Mobile - 0427 000 484

Group 09: South Western

Shows

Ardlethan, Ariah Park, Barellan, Barham Koondrook, Barmedman, Berrigan, Bribbaree, Cootamundra, Deniliquin, Finley, Griffith, Hay, Hillston, Lake Cargelligo, Leeton, Narrandera , Temora, Ungarie, Wakool, Weethalle, Wentworth, West Wyalong

Group Secretary
Mrs Kerrie Brill
bilbabourie@hotmail.com
PO Box 59
Hanwood NSW 2680
Mobile - 0457 360 748

Group Delegate
Mrs Jill Chapman
nyangay@bigpond.com
Nyangay
Booroorban NSW 2710
Telephone - 02 6993 0691 Mobile - 0429 930 691 Fax - 02 6993 0609

Group Delegate
Ms Yvette McKenzie
ymckenzie@yendapro.com.au
PO Box 1446
Griffith NSW 2680
Mobile - 0427 240 579 Fax - 02 6962 7529

Group 10: Central Western

Shows

Bedgerabong, Condobolin, Cowra , Eugowra, Forbes, Grenfell, Koorawatha, Morongla, Murrumburrah Harden, Narromine Agricultural, Parkes, Peak Hill, Trundle, Tullamore, Woodstock Memorial, Young

Group Secretary
Mrs Kaye Bird
kaye@parkesshow.org.au
PO Box 126
Parkes NSW 2870
Telephone - 02 6862 2580 Mobile - 0431 391 849

Group Delegate
Mr Dave Herbert
dave.herbert65@gmail.com
"Woodlands"
Gooloogong Road
Eugowra NSW 2806
Mobile - 0428 184 371

Group Delegate
Mr Andrew Hall
bear@janlinag.com.au
"Oakland Grove"
Gunningbland NSW 2876
Telephone - 02 6864 5103 Fax - 02 6864 5100

Group 11: Western

Shows

Bathurst Royal, Blayney, Bourke, Canowindra, Carcoar, Cobar, Coonamble, Cudal, Cumnock, Dubbo, Gilgandra, Gulargambone, Manildra, Molong, Neville, Nyngan, Orange, Sofala, Tooraweenah, Trunkey Creek, Warren, Wellington, Yeoval

Group Secretary
Mrs Sue Hood
secretary@dubboshow.org
PO Box 12
Dubbo NSW 2830
Telephone - 02 6882 4364 Mobile - 0418 119 471 Fax - 02 6882 5732

Group Delegate
Mr Brett Kenworthy Director
rigbykenworthy@gmail.com
PO Box 92
Bathurst NSW 2795
Telephone - 02 6331 3175 Mobile - 0419 238 611 Fax - 02 6332 2652

Group Delegate
Mrs Sue Hood
secretary@dubboshow.org
PO Box 12
Dubbo NSW 2830
Telephone - 02 6882 4364 Mobile - 0418 119 471 Fax - 02 6882 5732

Group 12: Castlereagh

Shows

Baradine, Binnaway, Coonabarabran, Dunedoo, Gulgong, Lithgow, Mendooran, Mudgee, Oberon, Rydal, Rylstone-Kandos

Group Secretary
Mrs Pip Archer Group 12
simpip@bigpond.com
"Moronga"
Merrygoen NSW 2831
Telephone - 02 6886 1085 Mobile - 0437 861 070

Group Delegate
Mr David Grant
grantd@bigpond.net.au
PO Box 581
Coonabarabran NSW 2357
Mobile - 0439 421 436

Group Delegate
Mrs Jeanette Fenwick
coonashow@gmail.com
PO Box 198
Coonabarabran NSW 2357
Telephone - 02 6842 3177 Mobile - 0427 423 177

Group 13: Central Northern

Shows

Armidale and New England, Ashford, Barraba PA & Assn Inc., Bundarra and Rodeo , Dorrigo, Glen Innes, Guyra, Inverell, Manilla, Quirindi, Tenterfield, Uralla, Walcha

Group Secretary
Miss Carolyn Cannon
secretary@dorrigoshow.org.au
1689 Coramba Road
Megan NSW 2453
Mobile - 0437 977 189

Group Delegate
Mrs Patti Crowley
tim2@ipstarmail.com.au
"Brooklyn"
1173 Cobbadah Road
Cobbadah NSW 2347
Telephone - 02 6782 1795

Group Delegate
Mr Kelso Looker
kelsolooker@hotmail.com
2/102 Jeffrey Street
Armidale NSW 2350
Mobile - 0429 359 320

Group 14: North West

Shows

Bingara, Brewarrina and Rodeo, Gunnedah, Moree, Mungindi, Narrabri, Tamworth, Walgett, Warialda, Wee Waa

Group Secretary
Mrs Kim Shields
showgroup14@hotmail.com
66 Bloomfield Street
Gunnedah NSW 2380
Mobile - 0429 492 110

Group Delegate
Mrs Judy Michell
jmichell7@bigpond.com
PO Box 467
Narrabri NSW 2390
Mobile - 0428 657 999

Group Delegate
Ms Michelle Hubbard (director)
studcattlesecretary@outlook.com
Melinga
811 Oregon Rd
Warialda NSW 2402
Mobile - 0428 291 691

Group 15: Next Generation

Group Secretary
Ms Grace Eppelstun (Next Gen Secretary)
info@ascnextgen.com.au
330 Gooloogong rd
Grenfell NSW 2810
Mobile - 0437 039 784

Group Delegate
Mrs Bianca Williams
bianca_stanford@hotmail.com
PO Box 578
Mudgee NSW 2850
Mobile - 0429 033 844

Group Delegate
Ms Grace Eppelstun (Director)
grace_epp@hotmail.com
330 Gooloogong rd
Grenfell NSW 2810
Mobile - 0437 039 784

Proudly Sponsored by